ZABEZPIECZENIE ANTYKOROZYJNE

Najwyższa jakość konstrukcji stalowych produkowanych w zakładzie w Koplanach jest uzyskiwana nie tylko w procesach prefabrykacji i spawania, ale również w etapie zabezpieczania antykorozyjnego wykonanych elementów. Już w początkowym etapie wytwórczym materiały wchodzące do procesu produkcyjnego kierowane są do przelotowej oczyszczarki wirnikowej, która zapewnia wysoką jakość powierzchni jeszcze przed procesami cięcia i spawania.

Wyspawane konstrukcje stalowe kierowane są do Działu Antykorozji. Tam w komorze śrutowniczej o wymiarach 24x7x5,6 m są poddawane finalnej obróbce oczyszczania śrutem w obiegu zamkniętym. Następnie w nowoczesnej malarni o powierzchni 2500 m², na którą składają się cztery niezależne grzewczo-wentylowane strefy robocze, konstrukcje stalowe poddawane są kolejnemu etapowi produkcyjnemu. Tutaj farby znanych światowych producentów aplikowane są z zastosowaniem technologi natrysku bezpowietrznego na elementy stalowej. W zależności od wymagań kontrahenta oraz realizowanego projektu mogą być również wykonywane specjalistyczne zabezpieczenia farbami pęczniejącymi.

W przypadku konieczności pokrycia galwanicznego, usługa realizowana jest  we współpracy z jednym z certyfikowanych podwykonawców.